VOĽBY!

Autor: Peter Lipták | 3.3.2016 o 1:42 | (upravené 13.8.2016 o 20:06) Karma článku: 10,78 | Prečítané:  237x

Môže sa táto republika ešte viac prepadnúť ako doteraz za 26 rokov? Môže, pravdaže, ak budeme voliť znova tak isto, skočíme na vábničku tzv. menšieho zla a budeme sa báť, že nám prepadne hlas keď sa rozhodneme voliť podľa svojho.

Sú rôzni voliči. Jední sa rozhodujú podľa sympatií, podľa momentálneho emočného stavu a toho, ako presvedčivo kandidát dokáže obhájiť svoje myšlienky. Druhí idú viac do hĺbky. Chcú poznať okrem politických ambícií aj človeka, ktorý za nimi stojí. Aký ste?
Som obyčajný človek, ktorý žije medzi ľuďmi v našej bytovke a cítim sa byť súčasťou našej komunity a spoločnosti. Iba keď sa všetci budeme mať lepšie, chcem sa mať lepšie aj ja.
       
Čo by ste odkázali ľuďom, aby ste zvýšili ich záujem o voľby?

Je treba voliť práve tie nové malé strany, tie ktoré  médiá finančných skupín ignorujú.  Asi vedia prečo. Odstrániť chudobu, zdaniť každý jeden obrat korporácií a bánk a sústavne kontrolovať politikov funkčným referendom by nebolo nič vhodné pre finančné skupiny. Oni predsa potrebujú pravý opak, preto propagujú svoje – tzv. relevantné parlamentné strany a ich klony. A strašia nás, že nám prepadne hlas. Môže sa táto republika ešte viac prepadnúť ako doteraz za 26 rokov? Môže, pravdaže, ak budeme voliť znova tak isto, skočíme na vábničku tzv. menšieho zla a budeme sa báť, že nám prepadne hlas keď sa rozhodneme voliť podľa svojho rozumu a srdca. Je najvyšší čas prestať sa báť a voliť podľa seba.
Otázky kládla Michaela Mihóková.

MEMENTO MORI! Na toto by mal myslieť každý človek, aj politik! Po smrti už bude neskoro na páchanie dobrých skutkov a majetky po smrti tiež stratia hodnotu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Muži prišli na to, ako po narodení dieťaťa získať viac peňazí

Ak ide na materskú aj muž, rodina si môže pekne privyrobiť. Veľa ľudí o tom nevie.

KOMENTÁRE

Boj s Ficom už nestačí

Pravica by sa mala zamerať na daňovú politiku a kritiku byrokracie.

SVET

V najväčšom austrálskom zábavnom parku zomreli ľudia

Za tragédiou je zrejme dopravný pás na vodnej atrakcii.


Už ste čítali?