Maďarský virtualizmus

Autor: Peter Lipták | 2.9.2009 o 1:16 | Karma článku: 11,94 | Prečítané:  7044x

Prakticky celé slovenské politické spektrum podporilo vládu Roberta Fica a tiež väčšina čitateľov SME a Pravdy. Maďarský virtualizmus nenachádza na Slovensku sympatie. Dá sa povedať, že Maďari zakrývajú problém. Aké sú ich skutočné korene? Je maďarský národ,  tak ako Slováci, Češi, Chorváti... národ slovanský?

Vedecké dôkazy zverejňuje EÚ na mape etnického osídlenia karpatskej kotliny, pozrite aktualizovanú stránku encyklopédie EÚ - Eupédia 2009. V tomto "maďarskom" priestore sú zobrazené iba germánoslovanské a grékoslovanské etnické skupiny:
eg1.jpg

http://www.eupedia.com/europe/maps_of_europe.shtml#ethnicities
Celý Žitný ostrov obýva podľa mapy germánoslovanské etnikum,  presne tak ako celé ostatné územie Slovenska. Dokonca germánoslovanské etnikum obýva priestor až po Budapešť a celé západné Maďarsko spolu s celým severovýchodným Rakúskom. V juhovýchodnej časti Maďarska žijú iní Maďari, sú to príslušníci grékoslovanského etnika tak ako Rumuni, Bulhari a Chorváti. Takže to, čo nám v priestore Maďarska na mape etnických skupín EÚ dnes chýba je etnikum pôvodom maďarské (ugrofínske). Prečo v dnešnom Maďarsku nežije väčšina pôvodom maďarského etnika? Prečo dnešní Maďari majú pôvod germánoslovanský a grékoslovanský? Slovenský národ vznikol prirodzeným pokračovaním viac ako tisícročnej slovanskej kontinuity na našom území. Náš materinský jazyk má pôvod v materinskom jazyku našich predkov. Maďarský národ mohol vznikať  pomaďarčovaním pôvodne slovanského obyvateľstva. Nie je tu kontinuita s pôvodným, v karpatskej kotline žijúcim, staromaďarským etnikom. Staromaďarské kmene sa života v Uhorsku nedožili pravdepodobne vďaka Sv. Štefanovi. O Sv. Štefanovi detailne na: http://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0tefan_I._(Uhorsko)
Sv. Štefan sa spojil so slovanskými kniežatami a nemeckými rytiermi proti staro-maďarským kmeňom. Zlikvidoval pravdepodobne všetkých starých Maďarov, ktorí žili tradičným kmeňovým kočovným maďarským spôsobom života, nechceli sa prispôsobiť novému poriadku, boli nepriateľmi vznikajúceho Uhorska. Takže Sv. Štefan neviedol maďarské kmene víťazne k založeniu Uhorska ale postavil založenie a vybudovanie silného štátu Uhorska na nekompromisnej genocíde nepriateľov Uhorska a to boli práve aj starí Maďari. Len tak si možno vysvetliť absenciu ugrofínskych génov v súčasnom Maďarsku. Uhorsko Sv. Štefan budoval od začiatku ako štát mnohonárodnostný, zobral doňho každého, kto sa chcel podrobiť jeho vôli a vízii silného spoločného štátu. Staromaďarské kmene to neboli. Nechceli sa podriadiť. Stačí si spomenúť na osud rozštvrteného Staromaďara Kopáča. To, že Uhorsko nebolo založené ako maďarský štát potvrdzuje aj fakt, že úradný jazyk bola od začiatku latinčina, Sv. Štefan mal pravdepodobne poľskú matku a nemeckú manželku, materinským jazykom jeho detí bola nemčina. Jeho vojskom boli nemeckí rytieri a vojská slovanských kniežat... Takže keď určitá politická skupina prevzala v 19. storočí historickú Maďarčinu tak kontinuita s maďarskými starokoreňmi sa stala jej politickým programom ale nezodpovedala realite. Dnešní Maďari sú národ prakticky iba s nemeckými a slovanskými koreňmi (germánoslovanský a grékoslovanský pôvod), koluje im v žilách nemecká, slovanská a grécka krv, a ich genetický koláč neobsahuje prakticky žiadne ugrofínske gény. Pomaďarčovanie zmenilo pôvodné nemecko-slovanské a grécko-slovanské materinské jazyky obyvateľov Uhorska. 
Na začiatku 19. storočia žilo v Uhorsku už 38% Maďarov. Na mape z roku 1880 Maďari tvoria v Uhorsku až tri ostrovy s osídlením 80 a viac %. Pre podrobnejšie rozlíšenie si otvorte link.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/73/Hungary_%28population_in_1880%29.JPG 
obvh.jpg
   Zastieranie celej reality pred vlastným obyvateľstvom je obsahom aj súčasných postojov maďarských elít. Maďarské elity ako keby nepripúšťali súčasne známe etnické zloženia a ani históriu násilného pomaďarčovania. Jednoducho si nevedia priznať, že sú fakt väčšinou v nedávnej histórii  preučení  Slovania (germánoslovanského a grékoslovanského pôvodu).  Zmierenie sa s realitou môže byť cestou k vyliečeniu z toho ich napruženia, napätia voči susedom.  Trianon znamenal traumu pre Maďarov v Uhorsku. Uhorsko sa rozdelilo tak, ako ho rozdelili mocnosti. Všetko malo svoje príčiny a následky. Naša spoločná minulosť by tu dnes, medzi modernými štátmi EÚ nemala prekážať  ako zakonzervovaná trauma. Aj dnes má všetko svoje príčiny a následky. Máme sa toho obávať? Zodpovednosť za budúcnosť dobrých susedských vzťahov je dnes na širších intelektuálnych elitách.

Odhalenie pocitov jednej maďarskej duše na Slovensku:
http://ondrejzsemlye.blog.sme.sk/c/203744/Najvacsia-urazka-proti-Madarom.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.


Už ste čítali?