1. Prosba k finančno-politickej mafii Slovenska

Autor: Peter Lipták | 3.12.2013 o 1:40 | (upravené 6.12.2013 o 18:17) Karma článku: 17,01 | Prečítané:  5409x

Ročne je objem zdrojov verejného zdravotného poistenia vyzbieraných od občanov cca 4 mld €. Podľa experta Medzinárodného menového fondu Francesca Grigoliho, ktorý publikoval svoju prácu o finančných procesoch v slovenskom zdravotníctve v júli 2012, je finančná efektivita využitia zdrojov verejného zdravotného poistenia na Slovensku 36%. To znamená, že akokeby z každoročných od občanov Slovenska vyzbieraných cca 4 mld € uhradili zdravotné poisťovne zdravotníkom zdravotnú starostlivosť v objeme 1.44 mld € a zvyšok, 2.56 mld € riaditelia zdravotných poisťovní akokeby pretransformovali mimo zdravotníctvo. Nemožno nepredpokladať, že konečným adresátom týchto značných finančných prostriedkov sú súkromné osoby previazané s dnešnými politikmi. Politici zodpovedajú za vznik, existenciu a neriešenie tejto systémovej chyby. Grigolim zistené miliardové finančné transfery potvrdzujú existenciu finančno-politickej mafie na Slovensku.

..........Ilustračná snímka....................Ilustračná snímka..........

Rovnica podľa Grigoliho písmom:
1=1/3 na zdravotnú starostlivosť + 2/3 mafii


dnes.JPG
Rovnica podľa Grigoliho aplikovaná na ročný objem povinných odvodov verejného zdravotného poistenia:
Občania odvádzajú ročne spolu cca 4mld € ako povinné odvody do fondov verejného zdravotného poistenia. Z toho ide na zdravotnú starostlivosť o pacientov 1,44 mld € a 2,56 mld € sa odvádza mafii.

jednotlivecs.jpg

Rovnica podľa Grigoliho aplikovaná na odvody jednotlivých občanov do zdravotných poisťovní:
1. Za poistenca štátu štát odvádza do zdravotníctva cca 10 €, do mafie 20 € mesačne. 2. Ekonomicky aktívny občan majúci povinný odvod povedzme 300 € odvádza do zdravotníctva cca 100 € a do mafie cca 200 € mesačne.

celok.jpg

Vývoj od roku 1989 v zdravotníctve je cesta obrovského úpadku.
Dnes nemocnice vytvárajú ročný deficit 300 mil €, lekári na zvýšenie platov žiadajú 50 mil €, sestry 50 mil €, dostavba fakultnej nemocnice na Rázsochách potrebuje 500 mil € a dokonca aj všeobecní lekári na dofinancovanie ambulancií požadujú pridať aspoň 1 euro na poistenca mesačne. Ročný objem úplatkov je 3,3mil €.

kompromis.JPG
Môj kompromisný návrh finančno - politickej mafii:
Keby sa finančno-politická mafia uspokojila každoročne iba s podielom 2 mld € z povinných odvodov občanov mali by sme na zdravotnú starostlivosť každý rok viac o 560 mil €.
Navrhujem aby sa mafia uspokojnila iba s 2mld € zo zdrojov verejného zdravotného poistenia.Neboli by zadlžené nemocnice, mali by sme spokojné sestry a lekárov v nich aj v ambulanciách, dávno by boli dostavané Rázsochy a nepotrebovali by sme aby nám novú privátnu lekársku fakultu a privátnu fakultnú nemocnicu postavila a prevádzkovala PENTA. V konečnom dôsledku by sme mali na Slovensku fungujúce zdravotníctvo a spokojných pacientov aj zdravotníkov.

idealista.JPG
Idealistický stav = financovanie zdravotníctva na Slovensku bez mafie:
A čo by sa stalo, keby sa použili na úhradu zdravotnej starostlivosti všetky financie  vyzbierané na tento účel povinne od občanov? Keby sme tu mali svet bez mafie? Tak z tých 2,56 mld € navyše v zdravotníctve by sme sa asi všetci dostali do bezvedomia a zabudli na akékoľvek úplatky od pacientov. A potom by sa dokonca zistilo, že poistenci by mohli platiť o 2mld € ročne nižšie odvody.
Skutočný osud 2,56 mld € ročne je hlavný problém dnešného financovania zdravotníctva, ktorý má za úlohu informačne zakryť think-thank  HPI inštitút svojimi  „búrkami v šerbli".

stroj.JPG

Stroj na peniaze pre mafiu, pacienti v ňom fungujú iba ako planktón.
Ak toto čítate predstavitelia finančno-politickej mafie, veľmi vás prosím myslite a neberte ľuďom peniaze na zdravotnú starostlivosť. Alebo aspoň, prosím vás, majte v tomto mieru a uspokojte sa s dvomi miliardami € na jednu otočku. Neohrozujte, prosím, naše životy, životy našich detí a bezbranných seniorov. Naše odvody sú pre vás krvavé prachy,  získané na úkor našej smrti a chorôb a neprinesú vám šťastie. Aj tak si ich nestihnete užiť. Vďaka Pánu Bohu smrť kosí aj vás. Vaše zhrozenie zo smrti nech znásobuje istota, že ani vás nikto nezachráni a po smrti si už nič z nahonobeného majetku neužijete.  Zvonia vám do hrobu a zostanete v smrti sami. Svedomie, zobuď sa a kruto spočítavaj každému z vás.

Prosím zastavte to.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Kaddáfí zachránil nemecký klub. Niečo za to však chcel

Nemecký hokejový tím zachránil líbyjský diktátor pred krachom.

KOMENTÁRE

My sme les. Zastavíme katastrofu?

Slovenské lesy miznú, rozšírili sa v nich pilčíci a traktory.


Už ste čítali?