1. Prosba k finančno-politickej mafii Slovenska

Autor: Peter Lipták | 3.12.2013 o 1:40 | (upravené 6.12.2013 o 18:17) Karma článku: 17,01 | Prečítané:  5644x

Ročne je objem zdrojov verejného zdravotného poistenia vyzbieraných od občanov cca 4 mld €. Podľa experta Medzinárodného menového fondu Francesca Grigoliho, ktorý publikoval svoju prácu o finančných procesoch v slovenskom zdravotníctve v júli 2012, je finančná efektivita využitia zdrojov verejného zdravotného poistenia na Slovensku 36%. To znamená, že akokeby z každoročných od občanov Slovenska vyzbieraných cca 4 mld € uhradili zdravotné poisťovne zdravotníkom zdravotnú starostlivosť v objeme 1.44 mld € a zvyšok, 2.56 mld € riaditelia zdravotných poisťovní akokeby pretransformovali mimo zdravotníctvo. Nemožno nepredpokladať, že konečným adresátom týchto značných finančných prostriedkov sú súkromné osoby previazané s dnešnými politikmi. Politici zodpovedajú za vznik, existenciu a neriešenie tejto systémovej chyby. Grigolim zistené miliardové finančné transfery potvrdzujú existenciu finančno-politickej mafie na Slovensku.

..........Ilustračná snímka....................Ilustračná snímka..........

Rovnica podľa Grigoliho písmom:
1=1/3 na zdravotnú starostlivosť + 2/3 mafii


dnes.JPG
Rovnica podľa Grigoliho aplikovaná na ročný objem povinných odvodov verejného zdravotného poistenia:
Občania odvádzajú ročne spolu cca 4mld € ako povinné odvody do fondov verejného zdravotného poistenia. Z toho ide na zdravotnú starostlivosť o pacientov 1,44 mld € a 2,56 mld € sa odvádza mafii.

jednotlivecs.jpg

Rovnica podľa Grigoliho aplikovaná na odvody jednotlivých občanov do zdravotných poisťovní:
1. Za poistenca štátu štát odvádza do zdravotníctva cca 10 €, do mafie 20 € mesačne. 2. Ekonomicky aktívny občan majúci povinný odvod povedzme 300 € odvádza do zdravotníctva cca 100 € a do mafie cca 200 € mesačne.

celok.jpg

Vývoj od roku 1989 v zdravotníctve je cesta obrovského úpadku.
Dnes nemocnice vytvárajú ročný deficit 300 mil €, lekári na zvýšenie platov žiadajú 50 mil €, sestry 50 mil €, dostavba fakultnej nemocnice na Rázsochách potrebuje 500 mil € a dokonca aj všeobecní lekári na dofinancovanie ambulancií požadujú pridať aspoň 1 euro na poistenca mesačne. Ročný objem úplatkov je 3,3mil €.

kompromis.JPG
Môj kompromisný návrh finančno - politickej mafii:
Keby sa finančno-politická mafia uspokojila každoročne iba s podielom 2 mld € z povinných odvodov občanov mali by sme na zdravotnú starostlivosť každý rok viac o 560 mil €.
Navrhujem aby sa mafia uspokojnila iba s 2mld € zo zdrojov verejného zdravotného poistenia.Neboli by zadlžené nemocnice, mali by sme spokojné sestry a lekárov v nich aj v ambulanciách, dávno by boli dostavané Rázsochy a nepotrebovali by sme aby nám novú privátnu lekársku fakultu a privátnu fakultnú nemocnicu postavila a prevádzkovala PENTA. V konečnom dôsledku by sme mali na Slovensku fungujúce zdravotníctvo a spokojných pacientov aj zdravotníkov.

idealista.JPG
Idealistický stav = financovanie zdravotníctva na Slovensku bez mafie:
A čo by sa stalo, keby sa použili na úhradu zdravotnej starostlivosti všetky financie  vyzbierané na tento účel povinne od občanov? Keby sme tu mali svet bez mafie? Tak z tých 2,56 mld € navyše v zdravotníctve by sme sa asi všetci dostali do bezvedomia a zabudli na akékoľvek úplatky od pacientov. A potom by sa dokonca zistilo, že poistenci by mohli platiť o 2mld € ročne nižšie odvody.
Skutočný osud 2,56 mld € ročne je hlavný problém dnešného financovania zdravotníctva, ktorý má za úlohu informačne zakryť think-thank  HPI inštitút svojimi  „búrkami v šerbli".

stroj.JPG

Stroj na peniaze pre mafiu, pacienti v ňom fungujú iba ako planktón.
Ak toto čítate predstavitelia finančno-politickej mafie, veľmi vás prosím myslite a neberte ľuďom peniaze na zdravotnú starostlivosť. Alebo aspoň, prosím vás, majte v tomto mieru a uspokojte sa s dvomi miliardami € na jednu otočku. Neohrozujte, prosím, naše životy, životy našich detí a bezbranných seniorov. Naše odvody sú pre vás krvavé prachy,  získané na úkor našej smrti a chorôb a neprinesú vám šťastie. Aj tak si ich nestihnete užiť. Vďaka Pánu Bohu smrť kosí aj vás. Vaše zhrozenie zo smrti nech znásobuje istota, že ani vás nikto nezachráni a po smrti si už nič z nahonobeného majetku neužijete.  Zvonia vám do hrobu a zostanete v smrti sami. Svedomie, zobuď sa a kruto spočítavaj každému z vás.

Prosím zastavte to.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.


Už ste čítali?