Dnešný deň som sa nechal dotlačiť už k ťažkej sebakritike (Peter Lipták)

Autor: Peter Lipták | 13.2.2015 o 23:44 | (upravené 14.2.2015 o 10:36) Karma článku: 12,59 | Prečítané:  4691x

Sme multidisciplinárny, multioborový tím, ktorý usiluje o dosiahnutie cieľov užitočných pre spoločnosť. Spoločné záujmy, úsilie dosiahnuť spoločné ciele sú to najdôležitejšie. Pracujte vo svojich regiónoch a pridávajte sa k nám po celom Slovensku. Kto je človek milión Lipták? Obyčajný problémový človek? Pešiak medicíny? Alebo naopak chrapúnsky zbohatlík? „Lipták biela vestička je problémový človek, roky kritizuje rozkrádanie zdravotníctva, Pentu, miliónové zisky poisťovní, ktoré vláda nerieši – a ministrov. Najnovšie Lipták napadol veľký, 140-miliónový projekt „integrovaných centier zdravotnej starostlivosti“. Lipták udrel na ministerstvo, že vec nerieši s lekármi, ale s lobistami. Cez reformnú skupinu zloženú z inžinierov, magistrov a zverolekára... A bonzol to do Bruselu. Duplované zosobnenie zla. Čudák. Zlodej a bonzák.“ A teraz trošku sľúbenej sebakritiky v prvej osobe: Som naozaj čudný. Prijímam dary, priznávam sa k tomu v televízii, píšem o tom verejne v blogoch. Nakupujem za dary  drahé prístroje pre ambulanciu a liečim nezištne chudobných pacientov. Do roboty chodím električkou, pretože mi nabúrali auto. A zabávam sa tým, že útočím na Pentu, ministerstvo zdravotníctva a na lobistov, ktorí systém (a ambulantných lekárov) oberajú o príjmy a bonzujem. A cítim sa pritom tak báječne.

Výber z dnešného dňa:
1. Dag Daniš: Markíza naletela Smeru
2. TV Tablet VIDEO (TASR): MUDr. Lipták, vyšetrovaný kvôli darom: Vyhrážajú sa mi smrťou

Náš tím:
Sme multidisciplinárny, multioborový tím, ktorý usiluje o dosiahnutie cieľov užitočných pre spoločnosť. Spoločné záujmy, úsilie dosiahnuť spoločné ciele sú to najdôležitejšie. Pracujte vo svojich regiónoch a pridávajte sa k nám po celom Slovensku.
Čo spoločne na Slovensku pre pacientov chceme urobiť ( www.vpl.sk )

1. Barbara Starfield :Je veľa dôkazov, že dobrý vzťah medzi slobodne zvoleným všeobecným lekárom a pacientom počas mnohých rokov je spojený s lepšou a primeranejšou starostlivosťou, lepším zdravím a vyššou kvalitou života pri oveľa nižších nákladoch."

2.
Margaret Chan : „S rastúcim výskytom chronických ochorení sa kyvadlo opäť prevažuje a smeruje k integrovanej, komplexnej,na človeka orientovanej primárnej starostlivosti.Zdravotníctvo, ktorého chrbtovou kosťou je primárna starostlivosť a základňou sú praktickí lekári, zabezpečuje najlepšie výsledky v oblasti zdravia, pri najnižších nákladoch a s najvyššou mierou spokojnosti na strane pacientov."

3.
Igor Svab na XXXV. Výročnej konferenciivyzval všeobecných lekárov aby milovali svojich pacientov. Vyjadril presvedčenie, že „pacient nie je klient všeobecného lekára, ale je jeho partner“. Vyzdvihol, že „Všeobecný lekár používa najsofistikovanejší pracovný nástroj zo všetkých - ľudskú bytosť!“

4.
Amanda Howe : Integrovaná zdravotná starostl ivosť musí:
A. Zabezpečovať na komunite založené služby, ktoré sú realizované klinikom, ktorý v danej komunite pôsobí, z pohľadu orientácie na osobu (pacienta) t.j. všeobecným lekárom.
B. Podporovať bezpečnosť pacienta tým, že sa zabezpečí aby všeobecní lekári mohli ďalej konať ako samostatní obhajcovia svojich pacientov – s dôrazom na osobu (pacienta) a nie pod vplyvom inštitúcií."

5.
Iona Heath :   Dobrý všeobecný praktik ovláda „Umenie nerobiť nič" zbytočne.

Peter Lipták, všeobecný praktik .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo spája Kmotríka, Výboha či Trnku? Slabosť pre jeden biznis

Skupina najbohatších Slovákov má vyššie ambície ako kaviareň či reštauráciu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Covid sa medzi ľudmi bez domova šíri šialenou rýchlosťou

Prvá vlna ich minula, druhá udrela horšie.


Už ste čítali?