Povinnosti "Nicholsonovcov"

Autor: Peter Lipták | 14.11.2016 o 5:00 | (upravené 5.8.2017 o 22:17) Karma článku: 6,61 | Prečítané:  2347x

"Nicholsonovci" sa považujú za príkladných demokratov, ľudí a žurnalistov. Potom k ich povinnostiam patrí:

Vlajková výzdoba USA ambasády

Vždy hovoriť a písať pravdu
Neklamať, nezavádzať, nemanipulovať, nekonšpirovať, nekonfabulovať, nezamlčiavať fakty a informovať o existujúcich skutočnostiach nestranne, neubližovať ľuďom "debilizáciou", vážiť si a rešpektovať iné názory, dať slovo vždy aj druhej strane, diskutovať a nevyrábať súhlas...

Brániť demokraciu
Velebiť a brániť autentické rozhodnutia ľudu, neznevažovať USA ľud ani ľud iných národov, burcovať proti všetkým nedemokratickým pučom a vojnám kdekoľvek na svete, analyzovať aj plány na zavraždenie Trumpa, analyzovať propagandu ako politický nástroj elitárov...

Písať proti vojnám
Analyzovať Hillary a jej úsilie rozpútať 3. svetovú vojnu, analyzovať Sorosa a jeho spôsoby ničenia demokracie a rozpútavania občianskych vojen, nesprávať sa ako platený propagandista odchádzajúcej USA administratívy, nezúčastňovať sa vojnovej propagandy, ktorá pripravuje ľudí akceptovať jatky, analyzovať Trumpa a jeho plány spolupracovať s Putinom na mieri...
  
   Keď si človek číta "Nicholsonovcov" tak vníma, akoby boli preťažení z toľkých povinností.
Zmenili sa. Dnes trčia pred nami ako stále viac osamelí Quijotes di Tutti Capi, artikulujúc svoje demokratické myšlienky tak nekonzistentne a nejasne, že to možno vnímať iba v kontexte ako nacvičenú hru podľa dopredu dodaných nôt. Vystupujú v úlohe riaditeľov demokracie s názormi, ktoré sú jedine správne a prípustné, hoci sú v rozpore s elementárnou logikou. Nepripúšťajú diskusiu ale vyrábajú súhlas.
   USA stredné vrstvy iba odmietli sa nechať naďalej vyciciavať svojimi nenásytnými elitármi a naši "Nicholsonovci" zo štandardného demokratického politického procesu, dokážu fabrikovať obrovskú kauzu. Ľudia sa tešia z pozitívnej zmeny a oni namiesto nadšenia, píšu ako politickí diletanti, alebo ako ľudia, ktorí už celkom rezignovali na demokratické princípy a hodnoty. Ich myslenie je schizofrenické a paranoidné a vnášajú tým do spoločnosti nekľud a rozkol stupňovaním zbytočných obáv.
   Je možné, že jednému nešťastnému človeku, vyvrátenému z koreňov, ktorý je stratený ďaleko od domova a oddelený od vlastnej rodiny, je v dnešnom zložitom svete plnom tlakov a protirečení už všetko jedno. Ale čo všetci ostatní? Je neodškriepiteľné, že každý človek je ako človek súčasťou celku, svojej rodiny, komunity... a vždy sa môže rozhodnúť sám, kam bude patriť a čo bude robiť pre spoločnosť. Aby sme mohli byť platnou súčasťou celku, aspoň rámcovo by sme si mali každý chrániť svoju individuálnu profesionálnu česť!

Nakoniec, vždy môžeme prijať každého poblúdeného brata a sestru.Vždy sa dá znovu začať. Kto môžte, pomôžte zablúdeným v reflexii tak, aby sme sa vo väčšine stali dobrými ľuďmi a obhajcami demokracie. Iba keď sa všetci spojíme môžeme byť úspešní!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Môj dom, môj hrad. Sternbergovci si to môžu povedať už 800 rokov

So súrodencami sa tu pretekali na trojkolkách, pre miestnych robili omše. Na súkromnom hrade Český Šternberk hradný pán stále býva.

SVET

Únia zatvára hranice. Opúšťa tým myšlienky Schengenu

Z núdzových opatrení sa stávajú dlhodobé.

PLUS

Prísne tajné. Ako sa zrodila najhoršia zbraň v dejinách

Ako sa vznikla najhoršia zbraň ľudstva.


Už ste čítali?