HlaVačšZP v zmluvách klame a snaží sa nás podviesť !

Autor: Peter Lipták | 25.8.2006 o 13:15 | (upravené 24.10.2012 o 21:51) Karma článku: 5,27 | Prečítané:  1489x

Všeobecná zdravotná poisťovňa v zmluvách klame a snaží sa nás podviesť.        Optimistická správa, že sa  prezident SLK dohodol s riaditeľom VšZP Hlavačkom o navýšení kapitácie o + 6 Sk je zakalená tým, že riaditeľ Hlavačka to využil a - ako  to povedať(?), podvodne(?), alebo  so zlým úmyslom poškodiť lekárov v obchodných zmluvách(?), vsunul do dodatkov zmlúv článok 1., ktorý doslova hovorí toto: 

HlaVačšZPHlaVačšZPM.K.

Ak ani jedna zmluvná strana najneskôr 28 dní pred skončením platnosti a účinnosti tejto zmluvy nedoručí druhej zmluvnej strane písomné oznámenie o tom, že nemá záujem na predĺžení zmluvného vzťahu, platnosť a účinnosť doterajšej zmluvy sa predlžuje o 12 mesiacov, a to aj opakovane"

        Normálnou rečou povedané, ak sa  lekári  nedokážu zorganizovať a nenájdu  v sebe odvahu hromadne zmluvy vypovedať, tak doterajšie zmluvné podmienky s terajšími cenami zostanú zabetónované na niekoľko rokov. Čiže nebudú ani nové rokovania o cenách so zohľadnením navýšenia rozpočtu pre zdravotníctvo o 6 mld na rok 2007. Len ak by sme našli odvahu kolektívne tieto zmluvy vypovedať a aj sa dokázali zorganizovať. Čiže v tomto tkvie lišiactvo a podvod pána riaditeľa Hlavačku.

       Vtip je v tom, že lekári budú mať vždy záujem zmluvu vypovedať, pretože každý rok žiadajú navýšiť platby poisťovní minimálne o infláciu. Čiže ak by sa do zmluvy doplnil článok, že každý rok sa budú platby poisťovne automaticky navyšovať o % miery inflácie za predchádzajúci rok dalo by sa uvažovať o čestnom úmysle riaditeľa Hlavačku, ale nie takto.

        Pán riaditeľ Hlavačka bude trvať na takomto znení zmlúv a jeho pádnym argumentom bude, že keď už také množstvo zmlúv dal vytlačiť , minul papier a toner tlačiarne tak už tieto papiere sa nemôžu vyhodiť a treba ich podpísať. Moja argumentácia je taká, že ak pán riaditeľ Hlavačka klame a v dodatku zmluvy zavádza, že k dodatku dospeli zmluvné strany po vzájomnej dohode, pričom preukázateľne žiadne rokovanie, dohodovanie medzi zmluvnými stranami neboli, tak sa nejedná o zmluvu medzi dvomi obchodnými partnermi ale o diktát a akékoľvek náklady v súvislosti s týmto neštandardným postupom by mali byť pánovi riaditeľovi zosobnené. Čiže je kde vziať peniaze.

       Takýto arogantný postup pánovi riaditeľovi Hlavačkovi umožňuje:
1. Monopol VšZP
2. Žiaľ stále nie dostatočné právne vedomie lekárov, malá skúsenosť a prax v obchodných jednaniach a z toho vyplývajúce obavy a strach o budúcnosť našej krehkej finančnej situácie.
3. V nemalej miere to umožňuje  mentálna a povahová úroveň „človeka" Hlavačku.
4. V nemalej miere to umožňujú aj plody pôsobenia exministra Zajaca, ktorý rozoštval verejnosť, občanov pacientov  a poskytovateľov. V očiach verejnosti sme tí čo žijú zo šedej ekonomiky, ani verejnosť nechápe, že ak máme poskytovať kvalitnú zdravotnú starostlivosť musíme mať pokryté vo svojich vstupoch náklady.
 
Bod 2 je o nás, preto Vás vyzývam mobilizujte svoje právne vedomie a odvahu.

       Zmluvy v takomto znení nedoporučujem podpisovať. Koordinačná rada primárnej starostlivosti v súčasnosti konzultuje s právnikmi a bude o tomto poslednom kroku  riaditeľa VšZP MUDr.Hlavačku, ktorý vyzerá ako pokus o podvod, o jednanie so zlým úmyslom poškodiť lekárov v obchodných zmluvách, rokovať na svojom zasadnutí v pondelok  a doporučíme konkrétny postup www.vpl.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo spája Kmotríka, Výboha či Trnku? Slabosť pre jeden biznis

Skupina najbohatších Slovákov má vyššie ambície ako kaviareň či reštauráciu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Covid sa medzi ľudmi bez domova šíri šialenou rýchlosťou

Prvá vlna ich minula, druhá udrela horšie.


Už ste čítali?