Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Moja prosba finančno-politickej mafii Slovenska (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Odkial beries istotu, ze sa peniaze stracaju prave v zdravotnej poistovni? To by znamenalo ze nemocnice funguju s efektivitou 100%, taky naivny snad nikto nie je aby si to myslel, ci?
 

Zbytočne apelujete na ich city

Pán Lipták práve preto,že žiadne city nemajú,imsa bohužial nedostalo žiadnej relevantnej rodičovskej výchovy.
Pán Lipták vystihol ste to presne akurát ste dlžný odpoveď kto stojí za tou mafiou .
Takže kto stojí za tou mafiou ?
Ten kto ovláda politikov typu Fico a jemu podobní karieristi a to sú naše finančné skupiny !
Kto stojí na čele finančnéých skupín ?
No predsa synkovia a vnukovia bývalých najkrutejších ŠTBákov/prípadne agentov KGB / zaškoelných na špičk. KGB moskovských školách /napr. MGIMO /.
Kto ich odporučil a prečo práve ich predurčil do týchto pozícií bielych koňov trhového krídla bývalej sovietskej komunistic.tajnej služby KGB ?
Bývalý šef federal. komunistic. tajnej služby ŠTB gen.A.Lorenc .
Pretože napr. páni Haščák a Dospiva sa narodili svojim tatkom / jednými z najkrutejších ŠTB-ákov - vygooglite si na ČT seriál :České století a jeho 5-ty diel "Zabíjení soudruha" ktorý poukazuje na zvrhlosť a stupídnosť vtedajšieho kom. režimu v réžii sovietskych hrdlorezov Lichačeva.Zorina ap.- /
Ich synkovia sa im narodili až po ich 40-ke ,a ich vychovuprakticky prenechali bezcitným agentom ŠTB a KGB
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Sme sa pobavili...

Vaša mafia.
 
Hodnoť

Ale pán Lipták!

Pred voľbami ste sa priznali v televízii, že Vy tú mafiu volíte. Tým ste nalákali veľa ľudí, čo Vám verili. darmo sa tu teraz vyčleňujete. Trocha sebareflexie by nezaškodilo!
 
Hodnoť

Pán Lipták,

ak som správne pochopil " finančný rozbor " nákladov Vašej ambulancie, tak vy v podstate tú ambulanciu dotujete z nejakých iných príjmov. Je to naozaj zaujímavý spôsob podnikania. Určite možno s niektorými Vašimi postrehmi súhlasiť, ale vaše úvahy sú len čiaskové, sú to len fragmenty. Problém zdravotníctva je niekde celkom inde. Do zdravotnícva musí byť zavedený systém, musí mať jasné manažerske riadenie. Zdravotníctvo nemôže fungovať a byť vnímané len ako združenie občanov, ktorí majú zo zákona povinnosť prispievať na platy zdravotníkov /najviac prezentovaný problém zravotníctva/. Zdravotníctvo musí fungovať ako služba pacientovi - zákazníkovi./Uznávam, že veľmi dôležitá, ale ekonomicky je to dopredu zaplatená služba/. V rámci takejto služby by som pokladal za normálne, keby pacient dostal na bežné vyšetrenie realny termín bez príplatku, aby nemusel od skorého rána nedôstojne držať kľučku ordinácie, aby vymizli všetky nezmysekné príplatky, ktoré si mnohí lekári vynucujú, aby sa nemohlo stať, že jeden lekár je primárom v nemocnici a má ďaľšie dve ambulancie a pri tom stíha robiť aj poslanca. Aby nebolo možné, že v čakárni lekára je naraz 30 ľudí a lekár má ordinačné hodiny len 4 - 5 hodín denne, lebo aj tak prečerpá limit bodov na mesiac. /Napadá ma, keby bola hodnota bodu polovičná, nerozšírili by niektrí svoje ordinačné hodiny?/ Aby riadenie nemocníc a celého zdravotníctva bolo dané do rúk menežerov a nie lekárov, o lekárskej odbornosti ktorých nepochybujem, ale ich prezentácia ako manažerov je niekedy uplne komická - včítane lekárskych ministrov. /napr. vynucovanie nezmyselných podmienok výpoveďami - každý manažer aj na strednom stupni riadenia by asi jednoznačne a jasne načrtol vyriešenie takéhoto problému - okamžitý súhlas s výpoveďou a nahradenie tymi, ktorí chcú robiť. //Ľudia ktrí sa prezentujú ako nenahraditeľní, sú najnebezpečnejší v rámci fungovania systému - to vie každý skúsený manažér/
V čom s Vami pán doktor úplne súhlasím je, že v zdravotnícve je dosľ peňazí, len celé zdravotníctvo je bezodná diera do ktorej môžete liaľ koľko chcete, nikdy tam nebude dosť, až dovtedy, kým sa nezapláta.
 

súkromní lekári zarábajú veľmi dobre aj

na Slovensku. Problém je, že z väčšiny svojho platu musia živiť svoju ambulanciu.
Odhadujem, že za posledných 20 rokov som dotoval svojich pacientov zo svojho platu sumou cca 500 000 €. Počítajte so mnou: 1€(priemerná suma mesačne chýbajúca v rozpočte na jedného pacienta) x12(počet mesiacov v roku)x2000(priemerný počet pacientov)x20(posledných 20 rokov). Pozrite si určite nákladové kalkulácie našich ambulancií http://www.vpl.sk/sk/nakladove... nech Vám to nemusím podrobnejšie vysvetľovať. My lekári nielen že musíme zabezpečovať určitý štandard zdravotnej starostlivosti pre svojich pacientov napriek prekážkam, ktoré nám vytvára legislatíva ale musíme si aj sami zabezpečovať časť zdrojov za ktoré im ju poskytujeme. A to môžeme iba zo svojho platu, ktorý je naozaj "slušný". Veď preto to je na starú menu už 14,5 milióna Sk, ktoré som dal od revolúcie svojim pacientom. Takže úplatky? Poplatky? Dar má jednu výhodu, že obdarovaný ho s vďakou prijíma. Takže lekári by právom aspoň očakávali, že hojne obdarovaní pacienti im budú aspoň vďační.
K Vašim názorom na fungovanie, manažovanie zdravotníctva iba toľko, že v krajinách kde zdravotníctvo efektívne funguje nefunguje tak ako odporúčate Vy ale úplne inak, je postavené na primárnej starostlivosti a má verejný charakter. To, že musí zdravotníctvo efektívne fungovať vyplýva z toho, že predsa len tu máme finančnú krízu. Dnešné plytvanie zdrojmi občanov na Slovensku je obrazom hrubokrkého biznisu zameraného na premenu naakumulovaného statku - zdravia populácie na peniaze pre vyvolených. Stupeň vyciciavania zdravia z populácie je priamo úmerný ich zisku.
 
Hodnoť

 

bol nedávno jeden krásny kreslený vtip: vedľa seba boli nakreslené slepačie vajíčko a náboj do pištole a pri každom z nich cenovka. text znel asi takto: "ak budú vajíčka naďalej zdražovať, tak sa politici budú začať musieť mať poriadne na pozore!"
stačí nahradiť tam tých politikov mafiánmi, tými našimi finančnými a podobnými.....
myslím že zvýšený podiel železa v tele by im mnohým celkom svedčal.
jednoznačne súhlasím s názorom, že ich brutálno vysoké zisky sú vykúpené doslova dochnutím ľudí
a dodávam že ich slaaaaaava je vykúpená tým že z ľudí (najhoršie je, že aj z mladých-začínajúcich) robia svojich otrokov, ktorí si už ani neuvedomujú že sú vri ťvlezení mafiám. čiže glanc mafií je vykúpený totálnou morálnou devastáciou veľkej časti nádora, ktorý s nimi ochotne grupákuje.
psychiatrické vyšetrenia by nepotreboval autor tohto blogu, ale skôr teliatka domnievajúce sa že v systéme je všetko vporiadku (teliatkami mám na mysli bohužiaľ aj niektorých rýchlokvasených mladých 'pravičiarov'; a to som pritom tvrdo napravo už od čias socíku)
 


Najčítanejšie


 1. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 3 374
 2. Martin Greguš: Premiér Matovič vs Občan Greguš. Igor, hovorím ti NIE 1 351
 3. Pavel Sibyla: Ivan Mikloš: Na reformu školstva by som si trúfol 809
 4. Peter Slamenik: Milí kulturisti. Zasa Vám nezákonne zatvorili fitko? 725
 5. Andrej Šverha: Cyklopotulky Považím na sklonku leta 569
 6. Jana Júdová: Dajte nám rovno elektronické náramky 450
 7. Anežka Richtariková: Kto našiel „ficove“ dlažobné kocky? 434
 8. Anežka Richtariková: Koľko životov môže zachrániť celoplošné testovanie? 375
 9. Peter Remeselník: Arogantný vodič zrazil dve ženy a ušiel - polícia ho potrestala nepotrestaním ... 374
 10. Rudolf Pado: Minister Gröhling, budíček! 355

Rebríčky článkov


 1. Lukáš Parízek: 2,5 milióna pracujúcich v karanténe
 2. Vladimír Bohm: Aj keď už neveríme na strašidlá, stále nechápeme prírodu
 3. Martin Turčan: Celoplošné šialenstvo!
 4. Jano Richter: Tak teda 50tisíc, či 200tisíc?
 5. Dušan Seberíni: Pani prezidentka zastavte ho !
 6. Jozef Legény: Pán Matovič, ponúknite demisiu, ak bude účasť na testovaní viac ako 80% a prídeme všetci
 7. Denis Jacko: Ako čerstvé prádlo
 8. Matej Kučera: (Ne)povinné testovanie
 9. Štefan Vidlár: Výťer z riťi
 10. Barbara Lickova: Blahoslavený Carlo Acutis


Už ste čítali?